Hakkımızda

Anadolu Kültür Otobüsü: Anadolu kültürünü, Türkiye’nin en ünlü; sosyal medya fenemonleri ile Avrupa şehirlerinde ülkemizi tanıtmayı, yurtdışında içerik üreterek  etkinlikler düzenlemeyi amaçlayan, içerik üretimini sosyal medya üzerinden, viral yöntemlerle milyonlarca erişime ulaşmasını sağlayacak, bir hareketlilik projesidir.

Sosyal medya fenomenlerinin katılımı ile Anadolu kültürünün renklerini en iyi şekilde, 2019 yılı ana teması olarak belirlediğimiz, “Dijital Çağ ve Sosyal Medyanın Önemi’’ konulu Kültürler Arası Hoşgörü çerçevesinde: Ülkemizin ve kültürümüzün tanıtımına katkı sağlamak, kültür elçisi olarak projede yer alan, Türkiye’nin en iyi içerik üreticisi sosyal medya fenomenleri, Dijital Çağ da markalaşma sorunlarını en hızlı bir şekilde ele alıp, kurumsal markaların içeriklerimizle, marka yönetimini dijital alanda güçlendirmesi hedefiyle oluşturulmuştur.

 

Etkinliğe katılan influencer ekibi: Türkiye’nin, sosyal medya alanında en yüksek erişime ulaşmış,  sosyal medya içerik üreticileridir. İnfluencer ekibi, kategorilerden oluşmaktadır. Yemek kanalı, Oyun kanalları, Travel ve keşif kanalları, macera ve aksiyon üzerine çekim yapan kanallar, İnstagram ve Twitter kanalları gibi bir çok kategorilerden oluşmaktadır.

İnfluencer (İçerik Üreticileri) , karşılıklı kanallardan reklam vererek viral yöntemleri takipcilerine sunar ve erişimi, marka bilinirliğini en üst seviyeye çıkarır. Markanıza  Sunduğumuz bu içerik anlayışı bu yöntemlerle yıllarca unutulmayacaktır.

 

 

DERNEK HAKKINDA

Anadolu Bilim Kültür Sanat Derneği; 2014 Yılında Medeniyetler Beşiği Olan Eşsiz Güzellikteki Anadolu Coğrafyasını etkin bir şekilde tanıtmayı, farklı kültürdeki kesimlerle ortak projeler gerçekleştirmek amacıyla, İstanbul'da kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.

Derneğimiz toplumun bilim,kültür,sanat çalışmalarına destek verici projeler geliştirip, bireylerin topluma olan sorumluluklarını yerine getirmesinde eğitici çalışmalar yürütmektedir. Derneğimiz : Türkiye kültür gezileri, uluslar arası kültür etkileşimleri, sanatçılar, sporcular, yazarların katıldığı söyleyişiler, kamp etkinlikleri ve yıl içerisinde bir çok proje, etkinlik faaliyetlerini hayata geçirecektir.

 

PROJE EKİBİ

Özcan GÜNAYDIN : Genel Koordinatör & Kurucu Turizm - Otelcilik, İnfluencer :

Funda ŞEN           :  İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Youtube ve Dijital İletişim Danışmanı

Dr. Hakan DİKMEN: Kültür  Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Producer

Said ERCAN         :  USMED Başkanı, Sosyal Medya, İletişim Uzmanı

Enez ÖZEN          : bugunguncel.com - medyakafa.com Genel Yayın Yönetmeni